top of page
DXB Creek night shutterstock_edited_edited.jpg

Większość mieszkańców Zjednoczonych  Emiratów Arabskich to muzułmanie. Kultura i Tradycja tego niezwykłego kraju zakorzeniona jest głęboko w tradycji islamu. Dlatego zarówno turyści jak i mieszkańcy powinni przestrzegać, nie tylko normy prawne, które mogą różnić się od norm europejskich, ale również wykazać się szacunkiem dla miejscowych obyczajów

Strój

 

Emiraty są umiarkowanie liberalne, nie ma obowiązku posiadania specjalnego stroju (tzw. Abayi dla kobiet lub tzw. Khandury dla mężczyzn), jednak zbytnie obnażanie ciała w miejscach publicznych jest niemile widziane i może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

 

Kobiety powinny zakrywać ramiona oraz kolana (i wszystko co znajduje się pomiędzy), stroje powinny być nieprześwitujące.

Mężczyżni nie powinni nosić koszulek na ramiączkach (bez rękawów) oraz zbyt krótkich spodenek (długość do kolan jest dopuszczalna)

Mimo, że temperatury zewnętrze rzadko spadają poniżej 25-30℃ to w pomieszczeniach zamkniętych klimatyzacja przeważnie ustawiona jest na 18 ℃ więc warto mieć ze sobą chustę, bluzę lub sweterek.

Zwiedzanie meczetu

 

Nie wszystkie meczety są otwarte dla zwiedzających, jednak w tych które można odwiedzić obowiązuje odpowiedni strój zarówno dla Kobiet jak i dla mężczyzn. Ważne: w niektórych meczetach można wypożyczyć odpowiedni strój dla turystów indywidualnych. Grupy zorganizowane, oraz turyści indywidualni, którym towarzyszy przewodnik nie mają możliwości wypożyczenia stroju.

 

Kobiety: zakryte nadgarstki, długie zakrywające kostki spodnie lub spódnica. Ubiór nie może być obcisły lub prześwitujący. Proszę unikać białego koloru. Wymagana jest również chusta na głowie.

 

Mężczyźni: wymagana jest koszulka z rękawem (może być krótki), bez napisów lub obrazów ludzi i zwierzą. Zakryte kolana i tatuaże. 

   

bottom of page